seznam článků
Co je to vlastně HOG?
Historie HD 1902 - 1919
1920 - 1952
1953 - 1982
1983 - 2007
Všechny strany

HOG nebo H.O.G. nebo-li Harley Owners Group znamená v překladu Klub majitelů motocyklů Harley - Davidson.

Klub vznikl v roce 1983 díky společnosti Harley - Davidson Motor Co. Továrna také vytvořila stanovy a pravidla, která platí pro členství v tomto celosvětovém klubu.

Členem se může stát každý, kdo vlastní motocykl Harley - Davidson. Každý, kdo si u autorizovaného dealera zakoupí nový motocykl, stává se automaticky na dobu jednoho roku plnoprávným členem. Po roce dostává každý člen možnost své členství prodloužit a to buď o další rok nebo si předplatit doživotní členství tzv. Life Membership.

Hlavní podstatou tohoto klubu je zvyšovat nadšení a radost z jízdy na motocyklech Harley - Davidson. Protože přes veškerou modernizaci nelze ještě přeci jenom přejet na motorce z jednoho konce světa na druhý po své ose - fungují za přispění lokálního dealera místní sdružení, která se nazývají Chaptery. Ty jsou zde proto, aby chlapíci na strojích Harley - Davidson nebyli nuceni jezdit na srazy až do Milwaukee, kde v roce 1903 tato legendární značka spatřila světlo světa.

Takhle si v místě svého Chapteru pořádají výlety a když se chtějí družit, vyrazí si do ciziny.

Mezi sebou se členové HOGu poznají podle nášivky na zádech a podle domovenky / např.Hradec Chapter - Czech Republic, Ostrava Chapter - Czech Republic, Praha Chapter - Czech Republic, /. V prvním roce měl HOG 33 tisíc členů. V roce 1985 měl již 60 tisíc členů a během roku vzniklo 49 nových Chapterů. Není proto divu, že při desátém výročí HOG v roce 1993 bylo již 805 Chapterů a více než 233 tisíc členů. V současnosti HOG sdružuje již kolem milionu členů po celém světě!